„Šlovės laboratorijos“ atrankose – originalios mokslo populiarinimo idėjos

2015-04-20

E. Kurausko nuotr.Vilniaus universitetas (VU) kartu su Britų taryba kviečia į tarptautinio mokslo komunikacijos konkurso „Šlovės laboratorija“ (angl. „FameLab“) atrankas. Jos vyks balandžio 23–24 d.

Vienas pagrindinių šio konkurso tikslų – jaunuosius mokslininkus paskatinti atvirai ir originaliai dalytis savo idėjomis, patraukliai jas pateikti plačiajai visuomenei. Per 3 minutes „Šlovės laboratorijos“ dalyviai komisijai ir žiūrovams mokslinę informaciją privalės pateikti taip, kad nieko bendro su ta sritimi neturintys žmonės suprastų, susidomėtų, patys panorėtų gilinti žinias. Kompetentinga mokslo ir komunikacijos ekspertų komisija vertins kalbos turinį, aiškumą ir pranešėjo charizmatiškumą. Finalo metu savo balsą atiduoti galės ir žiūrovai.

Vilniuje atranka vyks balandžio 23 d. 17.00 val. „Coffee Inn“ (Vokiečių g. 18), Kaune – balandžio 24 d. 14 val. „Coffee Inn“ (Vilniaus g. 28).

Dalyvių kalbas vertins žurnalo „Computer Bild Lietuva“ vyriausiasis redaktorius Andrius Jovaiša, prof. Arvaidas Galdikas (Kauno technologijos universitetas), prof. Vida Mildažienė (Vytauto Didžiojo universitetas), dr. Eglė Gabrėnaitė (VU), doc. Mikas Vengris (VU), prof. Inga Čikotienė (VU).

Į „Šlovės laboratorijos“ finalą pateks 10 geriausių jaunųjų mokslo populiarintojų. Jam pasiruošti dalyviams padės profesionalūs dviejų dienų mokslinės komunikacijos meistriškumo mokymai.

Konkurso dalyvių registracija vyksta iki balandžio 22 d.  Registruotis galima čia: www.famelab.lt/registracija. Studentai ir jaunieji mokslininkai, gyvenantys ne Lietuvoje ar dėl kitų geografinių apribojimų negalintys atvykti į konkurso atrankas, gali atsiųsti savo kalbą vaizdo įrašu adresu famelab2015@cr.vu.lt.

„Šlovės laboratorijos“ finalas vyks gegužės 23 d. Vilniaus universiteto bibliotekos Mokslinės komunikacijos ir informacijos centre (MKIC), Saulėtekio al. 5, Vilniuje.

„Šlovės laboratorija“ – tai tarptautinis konkursas, ieškantis mokslo talentų, sugebančių paprastai ir su aistra kalbėti apie mokslą. Šiame konkurse gali dalyvauti studentai ir jaunieji mokslininkai, atstovaujantys biomedicinos, fizinių, technologijos ir žemės ūkio mokslų sritims. „Šlovės laboratoriją“ organizuoja Vilniaus universitetas kartu su Britų taryba. Pagrindinis konkurso prizas – galimybė atstovauti Lietuvai Čeltnamo mokslo festivalyje (Didžioji Britanija). Daugiau informacijos: www.famelab.lt.

Informacinis partneris: „Delfi.lt“, draugai: Vilniaus universiteto Studentų atstovybė (VU SA),  „Mokslo sriuba“, negrožinės literatūros leidykla „Eugrimas“, „Coffee Inn“

VIDEO

Kontaktai

FameLab konkurso vadovė
Danguolė Kiznienė
danguole.kizniene@britishcouncil.lt
+370 682 11255

FameLab konkurso organizatoriai
Vilniaus universiteto
Informacijos ir ryšių su visuomene
skyrius
famelab2015@cr.vu.lt
+370 5 268 7001